Wiadomości - Aktualności

Realizacja programu profilaktycznego SP BALICE

Dodał: lchodor Data: 2024-04-17 10:46:01 (czytane: 335)

Skąd się biorą produkty ekologiczne?

Punkt przedszkolny w roku szkolnym 2023/2024 wziął udział w organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Busku-Zdroju programie edukacyjnym „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”.

 17042024Balice__2_.jpeg17042024Balice__4_.jpeg 

Przedszkolaki chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Dzięki realizacji programu edukacyjnego dzieci dowiedziały się m.in. co oznacza pojęcie „produkt ekologiczny” i jak go rozpoznać, poznały piramidę zdrowego żywienia i stylu życia, czy też utrwaliły etapy poprawnego mycia rąk. Przedszkolaki dowiedziały się również m.in. jakich produktów powinniśmy jeść najwięcej, a jakich należy unikać, czy też jak ważna jest aktywność fizyczna dla zdrowia.
Uczestnicy programu edukacyjnego zapoznali się z Piramidą Żywienia, przypomnieli sobie co należy robić, aby prowadzić zdrowy styl życia, a następnie wykonali taką piramidę. Mieli okazje poznać i posmakować produktów z tym oznaczeniem, pamiętając o potrzebie mycia rąk przed jedzeniem. Nauczyciel wykonał model krowy, natomiast dzieci w formie zabawy miały możliwość spróbować jak doi się mleko krowie. Bardzo spodobała im się taka aktywność.
Kolejnym krokiem było upieczenie chleba. Dzieci przyglądały się uważnie jak powstaje rozczyn z drożdży, by móc upiec pieczywo. A następnie dodały siemię lniane, pestki dyni, słonecznik łuskany oraz mąkę. Oprócz tego przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda dzień rolnika, i że za wykonywaną pracę w gospodarstwie ekologicznym rolnik otrzymuje certyfikat na swoje produkty. Produkty takie można kupić w sklepach ze zdrową żywnością odpowiednio oznakowaną lub bezpośrednio w gospodarstwie ekologicznym. Na zakończenie każde dziecko wybrało imię ekologiczne i wspólnie wypowiedziało:

Z TEGO WNIOSEK JEST LOGICZNY, ŻE WYBIERAM PRODUKT EKOLOGICZNY! 

17042024Balice__1_.jpg 

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 44.221.70.232

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych - burze

...