Ogłoszenia


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – PARAFIALNE 

 

Rzymskokatolicka Parafia pod wezwaniem
Św. Jana Chrzciciela w Gnojnie

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

26 MAJA 2024R.

 

1.     Dziś Uroczystość Trójcy Świętej. Dzisiejszego dnia wraz z Ojcem świętym Papieżem Franciszkiem obchodzimy I Światowy dzień dzieci w którym w sposób szczególny modlimy się za dzieci i ich rodziców.

2.     W tym tygodniu wspominamy:

Ø  W środę – Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

Ø  W  wtorek po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania. 

Ø  W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Po Mszy świętej o godz. 9.00 wyruszy procesja do 4 ołtarzy . Ołtarze będą ustawione:

1)    Pierwszy przy figurze św. Floriana( ołtarz przygotowują mieszczańcy ul. Rakowskiej i Florianckiej)

2)    Drugi przy Urzędzie Gminy – budynku straży( ołtarz przygotowują Koła Gospodyń i Gospodarzy)

3)    Trzeci przy Figurze św. Jana Nepomucena( Ołtarz przygotowują mieszkańcy Bloków 141 i 142)

4)    Czwarty na placu kościelnym ( Ołtarz przygotowują Mieszkańcy ul. Szkolnej)

Zapraszamy wszystkie grupy całej wspólnoty Parafialnej do aktywnego uczestnictwa w tej uroczystości. Od tej Uroczystości trwa Oktawa Bożego Ciała. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Ø  W piątek – Święto Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny

Ø  W Sobotę – wspomnienie św. Justyna Męczennika. Tego dnia rozpoczynamy nabożeństwa do Serca Jezusowego  o godz. 16.00

3.     Zapraszamy każdego dnia na nabożeństwo majowe po mszy o godzinie 16.00.
W szczególności zapraszamy na to nabożeństwo młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania i dzieci które przyjęły  w tym roku I Komunię Świętą.

4.     Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinie zaślubionych: W przyszłym tygodniu w sobotę na godz. 8.00 zapraszamy  rodziny  z Gnojna -  Piaski: Kupiecki, Nowak, Kowal, Kwiatkowski.

5.     Sakramentalny związek Małżeński mają zamiar zawrzeć następujące osoby:  

1)    Kamil Mateusz Musiał, Kawaler zam. Pożogi par. tut. z Patrycja Borek, Panna zam. Cicha par. pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Chmielniku. Zapowiedź Druga.

2)    Konrad Bartosz Lubelski, stanu wolnego zamieszkały Szydłów, par. pw. Św. Władysława w Szydłowie z Kamilą Siejka, stanu wolnego, zam. Wola Bokrzycka par. tut. . Zapowiedź pierwsza.

3)    Leboda Łukasz, Kawaler, zam. Chańcza par. pw. Św. Jakuba w Kotuszowie z Klaudią Surmańską, Panna, zam. Rzeszutki. Par. tut. Zapowiedź pierwsza.

6.     Ks. Wikariusz organizuje wyjazd na koncert „ Jednego Serca Jednego Ducha” w Rzeszowie, który odbędzie się 30 maja. Wyjazd o godz. 15.00 z pod kościoła. Zapisy w Zakrystii.

7.     Informujemy że Biskup Kielecki Jan Piotrowski udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru piątku na dzień 31 maja tego roku.

8.     Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu terenu należącego do naszej wspólnoty parafialnej : Rodzinie Fijołków z Maciejowic, braciom Pasternak z Gnojna, rodzinie Wójcików z Glinki za prace i troskę nad krzewami. Cieszymy się również że mieszkańcy Gnojna pięknie odsłonili Figurę Jezusa Frasobliwego

9.     W dniu 3 czerwca na lotnisku w Masłowie odbędzie się XVII Integracyjne Spotkanie Chorych i Niepełnosprawnych z Województwa Świętokrzyskiego i diecezji Kieleckiej.