Ogłoszenia


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – PARAFIALNE 

 

Rzymskokatolicka Parafia pod wezwaniem
Św. Jana Chrzciciela w Gnojnie

 

 X NIEDZIELA ZWYKŁA

9  CZERWCA  2024R.

 

1.     Dziś X Niedziela Zwykła.

2.     W tym tygodniu wspominamy:

Ø  We wtorek – Św. Barnaby, Apostoła

Ø  W środę – Bł. Ks. Józefa Pawłowskiego, kapłana naszej diecezji

Ø  W czwartek – Św. Antoniego z Padwy, Kapłana i Doktora Kościoła. O godz. 20.00 Mszą Św. rozpoczniemy Nabożeństwo Fatimskie.

Ø  W piątek – Bł. Ks. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika

Ø  W sobotę o godz. 10.00,  księża zapraszają wszystkie grupy udzielające się w parafii na grilla który zakończy rok formacyjny, a za razem jako zwieńczenie tego wydarzenia ks. Sebastian wraz z młodymi uda się na obchody  XXII Diecezjalnego spotkania Młodych w Wiślicy wyjazd autokarem z pod kościoła o godz. 16.30( są jeszcze wolne miejsca zapraszamy do zapisu).

Ø  Przyszła Niedziela XI Zwykła.

3.     Zapraszamy każdego dnia na nabożeństwo czerwcowe po Mszy Św. o godzinie 16.00.
W szczególności zapraszamy na to nabożeństwo młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

4.     W czwartek i w piątek po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie formacyjne  kandydatów do Bierzmowania wraz z rodzicami .

5.     W następną niedzielę po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na fundusz remontowo- budowlany w diecezji kieleckiej.

6.     10 lat temu w naszej parafii powstała grupa „ Legion Maryi” Legionistki modlą się w sposób szczególny w intencjach naszych parafian. Smuci nas fakt że po tylu latach, brakuje pośród  wiernych chętnych by mogli się spotykać , aby modlitwą wspólnotową wspierać życie kościoła. Mamy czas na wszystko, a brakuje nam czasu dla siebie i dla Pana Boga. Zapraszamy na spotkanie w czwartek na godz. 16.30 w domu parafialnym.

7.     Dziękujemy za posprzątanie kościoła następującym osobom: Krzysztof, Elżbieta Koźbiał, Wesołowska Grażyna złożyły ofiarę 40zł. W przyszłym tygodniu w sobotę na godz. 8.00 zapraszamy  rodziny  z Gnojna – ul. Zakładowa: Kuranda, Szpejna, Wesołowski  i Klimczak.  

8.     Sakramentalny związek Małżeński mają zamiar zawrzeć następujące osoby:  

1)    Konrad Bartosz Lubelski, stanu wolnego zamieszkały Szydłów, par. pw. Św. Władysława w Szydłowie z Kamilą Siejka, stanu wolnego, zam. Wola Bokrzycka par. tut. . Zapowiedź trzecia.

2)    Leboda Łukasz, Kawaler, zam. Chańcza par. pw. Św. Jakuba w Kotuszowie z Klaudią Surmańską, Panna, zam. Rzeszutki. par. tut. Zapowiedź trzecia.

3)    Stawecki Mateusz, Piotr Kawaler zam. Jarząbki par. NMP Matki Miłosierdzia.  z Jaros Justyna zam. Raczyce par. tut. Zapowiedź druga

4)    Kwiecień Mateusz , stanu wolnego z Agata Kwiecień zam. Glinka z par. Tut. Zapowiedź druga.

9.     Dziękujemy za Ofiary Składane na Kościół : Kamil Hen z Janowic Raczyckich 100zł.

Nasz Patronat

więcej

Imprezy

więcej

Sport

PUCHAR KS. BP JANA PIOTROWSKIEGO DLA MINISTRANTÓW - UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GNOJNIE

W roku szkolnym 2016/2017 ministranci – uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Gnojnie brali udział w rozgrywkach piłki halowej juniorów o puchar ks. bp Jana Piotrowskiego – ordynariusza diecezji kieleckiej. więcej»