Wiadomości - Aktualności

XIII Konkurs Stołów Wigilijnych

Dodał: lchodor Data: 2015-12-13 20:08:40 (czytane: 5844)

XIII Konkurs Stołów Wigilijnych w Buskim "Mechaniku" i druga z rzędu wygrana Gimnazjum w Gnojnie w kategorii Gimnazjów.

Trzynastka wcale nie przyniosła pecha. Wręcz przeciwnie - piątkowa impreza w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych udała się znakomicie. Sala gimnastyczna popularnego „mechanika” pękała w szwach.

 RGP_3245.jpg

Stoły wigilijne prezentowały szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu buskiego. Jury oceniało nie tylko walory smakowe potraw, ale także ich oryginalność, sposób prezentacji, aranżację stołu. Uszka, garus, pierogi Jeśli za punkt odniesienia wziąć piątkową rewię kulinarną w „mechaniku”, przed nami bogate i... reklama bardzo smakowite święta. Na stołach królowały takie wigilijne pyszności, jak: barszcz czerwony z uszkami, kapusta z grochem, kluski z makiem, pierogi z kapustą i grzybami, krokiety, garus, karp i śledzie pod różną postacią, pierniki, babki i makowce czy kompot z suszu. Drużynę Społecznej Szkoły Podstawowej ze Słabkowic, która wygrała konkurs w kategorii podstawówek, prowadził najmłodszy uczestnik imprezy, 5-letni Jaś z „zerówki”. To on, pod okiem mamy Marleny, przygotował sztandarowe potrawy: karpia wigilijnego i chatkę z piernika. W nagrodę ma już obiecany superprezent gwiazdkowy pod choinkę. Co to będzie? - Traktor z klocków lego, na pilota! - wyrecytował malec jednym tchem.

RGP_3107.jpg

Dwa razy Gnojno W kategorii gimnazjów po raz drugi z rzędu konkurs wygrało Gimnazjum w Gnojnie. Prezentując suto zastawiony, tradycyjny polski stół wigilijny - z bogatą oprawą. Dodatkową atrakcję stanowili: pokorny Anioł i... harcujący z widłami Diabeł. - Młodzież bardzo chętnie bierze udział w tego rodzaju projektach. Potrawy na konkurs przygotowali uczniowie, z pomocą nauczycieli, swoich mam i babć. Przed Bożym Narodzeniem będzie także kolejna prezentacja, w szkole - mówi dyrektor Marzena Kubiec. Nagroda dla każdego Najwięcej, bo pięć drużyn wystawili gospodarze. W kategorii szkół średnich pierwsze miejsce zajęła klasa III G „mechanika”. - Bardzo aktywna, pełna pomysłów, świetnie gotuje, z nauką... bywa różnie - to samoocena zwycięzców. W części artystycznej wystąpił szkolny zespół muzyczny, z wokalistami: Magdą I, Magdą II i Bartkiem na czele. Zwycięzcy konkursu otrzymali puchary, dyplomy, nagrody rzeczowe. Ale w „mechaniku” nie było przegranych. Każdy wrócił do domu z nagrodą. 

RGP_3177.jpg

 Link do galerii


Zobacz także

Z A W I A D O M I E N I E

Dodane: 2020-01-10 12:29 - Komentarze  (1)  czytane (558)

TAGI:


Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.227.240.143

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ogłoszenie - ustny przetarg nieograniczony

Wójt Gminy Gnojno ogłasza I ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości...