Wiadomości - Aktualności

Projekt: „Sto na sto” w szkołach gminy Gnojno

Dodał: lchodor Data: 2019-06-11 11:28:54 (czytane: 1395)

Z inicjatywy Ponidziańskiego Stowarzyszenia „Tukidydes”, zorganizowano 3 zajęcia, które poprowadził Kajetan Rajski, redaktor naczelny kwartalnika „Wyklęci”. Projekt „Sto na Sto!” realizowany jest od 4 września ubiegłego roku we współpracy z Fundacją BGK – będącej Partnerem Strategicznym Projektu – z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

6 czerwca br., przeprowadzono cykl zajęć o tematyce historycznej, skierowanych do uczniów szkół z gminy Gnojno. Prowadzący przy użyciu środków multimedialnych przedstawił losy wybranych Żołnierzy Wyklętych, szczególnie rtm. Witolda Pileckiego i Danuty Siedzikówny „Inki”, stawiając ich za wzór do naśladowania dla współczesnej młodzieży. Opowiedział również o nacechowanym patriotyzmem wychowaniu w latach II Rzeczypospolitej, co przyniosło Polsce wielu bohaterów lat konspiracji wojennej (wspomnienie o „Zośce”, „Rudym”, „Alku”) i powojennego podziemia niepodległościowego.

W inicjatywie uczestniczyły szkoły z Gnojna, Raczyc oraz Balic. Dla każdej placówki przekazano paczkę pełną książek, zeszytów i zakładek. Ze względu na duże zainteresowanie większość zajęć odbyło się na halach sportowych.

Zdjęć w galerii: 15

Zobacz także

Powszechny Spis Rolny 2020, kolejna edycja konkursu

Dodane: 2020-09-18 13:40 - Komentarze  (0)  czytane (22)

TAGI:


Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.226.248.180

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Szanowni Mieszkańcy!

Upały są szczególnie niebezpieczne dla osób starszych, chorych i dzieci. Przedstawiamy jak sobie z nimi radzić....