Wiadomości - Aktualności

Ognisko Covid-19 na terenie gminy Gnojno - informacje

Dodał: lchodor Data: 2020-10-15 11:56:32 (czytane: 622)

Po uzyskaniu informacji o dużym ognisku zakażeń Covid-19 w DPS w Gnojnie, podlegającemu Starostwu Powiatowemu w Busku-Zdroju, Wójt Gminy Gnojno podjął decyzję o natychmiastowym poddaniu badaniom pracowników tut. Urzędu Gminy.

Pierwsze badanie dało wynik pozytywny w odniesieniu do dwóch osób, były też  wyniki nie zdiagnozowane w 100 %, dlatego przeprowadzono ponownie badania u tych osób. Wynik okazał się pozytywny w odniesieniu do dwóch kolejnych.Wszystkie te osoby jak również pozostałe, które miały z nimi kontakt zostały objęte izolacją.

Dzięki zdecydowanej reakcji władz Gminy na zaistniałą sytuację w DPS Gnojno, uniknięto dużej eskalacji zachorowań poza tą placówkę. Decyzje o przeprowadzeniu badań podjęto w trybie natychmiastowym ze względu na bezpośrednie kontakty pracowników i podopiecznych DPS z pracownikami Urzędu Gminy.
W możliwie,najszerszym zakresie, wprowadzono pracę zdalną zwracając się jednocześnie do mieszkańców gminy z apelem o załatwianie, w każdym możliwym przypadku, bieżących spraw przez telefon bądź też Internet. W holu wejściowym Urzędu usytuowano miejsce przyjęć interesantów gwarantujące obsługę z zachowaniem niezbędnych warunków bezpieczeństwa.

Nie do przyjęcia jest brak otrzymywania bieżącej informacji o przebiegu i rozwoju sytuacji w zakresie zagrożenia COVID - 19 na tut. terenie.  Wielokrotnie występowaliśmy w tej sprawie do buskiego Sanepidu oraz Starosty - będącego jednocześnie przewodniczącym zespołu zarządzania kryzysowego na szczeblu powiatowym - o te informacje.

Dane o sytuacji epidemicznej, jakże istotne w tak trudnej i niebezpiecznej sytuacji, nie są nam na bieżąco przekazywane, a dziwnym zbiegiem okoliczności dysponują nimi media, pomimo że jedynym ich źródłem są właśnie te podmioty. Wiadomym jest, że taka postawa uniemożliwia nam podejmowanie skutecznych działań zabezpieczających  pracowników  i mieszkańców naszej Gminy przed tym jakże groźnym wirusem.

Faktem potwierdzającym taką postawę w zakresie udostępnienia istotnych informacji do Urzędu Gminy o istniejącym zagrożeniu jest to, że o licznych przypadkach zachorowań w tut. DPS dowiedzieliśmy się, jako Urząd właśnie z mediów. Domniemywać należy, że wymienione wcześniej podmioty były w posiadaniu tych informacji już kilka dni wcześniej. Być może gdyby  poinformowano o tym nasz Urząd z właściwą dla powagi problemu niezwłocznością, mogłoby nie dojść do stwierdzonych później w gronie pracowników Urzędu Gminy i mieszkańców zachorowań.

Dziękujemy serdecznie mieszkańcom Gminy za odpowiedzialną postawę i wsparcie dla działań mających poprawić nasze wspólne bezpieczeństwo. Weszliśmy już w okres wzmożonych zachorowań na grypę, przeziębienie i co za tym idzie większą podatność również na Koronawirusa. Stąd pamiętajmy! - nasze i naszych bliskich zdrowie zależy od naszego postępowania i przestrzegania procedur.


Zobacz także

„Czym jest koronawirus?”- przewodnik dla dzieci

Dodane: 2020-11-27 20:22 - Komentarze  (0)  czytane (15)

TAGI:


Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.238.184.78

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ostrzeżenie meteorologiczne - marznące opady

...