Wiadomości - Aktualności

GŁĘBOKA TERMOMODERNIZACJA BUDYNKÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ W GMINIE GNOJNO

Dodał: admin Data: 2018-04-30 12:02:42 (czytane: 971)

W dniu 26 kwietnia 2018 r. podpisane zostały umowy na wykonanie robót termomodernizacyjnych dwóch budynków użyteczności publicznej w ramach realizacji powyższego projektu.

termo_logo.jpg 

Umowy podpisano na wykonanie robót w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Balicach oraz budynku Ośrodka Zdrowia w Balicach. Są to dwa spośród czterech planowanych do termomodernizacji budynków.

Zaplanowany w projekcie zakres robót termomodernizacyjnych budynków wpłynie na poprawę izolacyjności przegród budowlanych w budynkach, które charakteryzują się dużą energochłonnością. Zakres prac wynika z przeprowadzonego przez Gminę Gnojno audytu  energetycznego. Prace obejmą:

  • wymianę części stolarki okiennej i drzwiowej,
  • roboty izolacyjne wraz z wymianą pokrycia stropodachów w budynku OZ w Balicach oraz wykonanie konstrukcji dachu wraz z ociepleniem stropu w budynku OSP w Balicach,
  • wykonanie izolacji przegród zewnętrznych,
  • izolacja przeciwwilgociowa i termiczna ścian piwnic,
  • modernizację systemów centralnego ogrzewania.

Podpisane umowy przewidują zakończenie robót do dnia 14 sierpnia 2018 roku.

„GŁĘBOKA TERMOMODERNIZACJA BUDYNKÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ W GMINIE GNOJNO” to projekt współfinansowany przez Unię Europejską poprzez "Regionalny Program Operacyjny  Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020" w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Oś Priorytetowa 3 Efektywna i zielona energia, Działanie 3.3 Poprawa efektywności energetycznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w sektorze publicznym i mieszkaniowy.

Głównym celem projektu jest głęboka termomodernizacja 4 budynków użyteczności publicznej w Gminie Gnojno. Projekt stanowi jedno z priorytetowych działań jakie Gmina Gnojno zamierza realizować w celu ograniczenia emisji szkodliwych związków (CO2, PM10, PM2,5) emitowanych przez budynki użyteczności publicznej.

Wartość projektu ogółem: 1 096 779,34 zł.
Wydatki kwalifikowane: 604 422,26 zł.
Wkład UE: 513 758,92 zł.

Zobacz także

Przerwa w dostawie energii elektrycznej!

Dodane: 2019-01-18 10:19 - Komentarze  (0)  czytane (131)

TAGI:


Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.209.202.123

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Terminy wydawania paczek żywnościowych

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnojnie informuje o terminach wydawania paczek żywnościowych....