Wiadomości - Aktualności

Dofinansowanie ważnego zadania

Dodał: admin Data: 2017-06-30 11:39:02 (czytane: 1655)

W dniu 28 czerwca br. w Urzędzie Gminy w Gnojnie Wojewoda Agata Wojtyszek podpisała z władzami gminy Gnojno porozumienie o dofinansowanie zadania realizowanego w ramach Programu Wieloletniego "Senior+" na lata 2015-2020.

pu_splus_0.jpg pu_splus_2.jpg

Wraz z Wojewodą w tej doniosłej chwili uczestniczyli: Michał Cieślak - poseł na Sejm RP, Jan Bartosik - Pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości powiatu buskiego, Zbigniew Janik - Wójt Gminy Gnojno, Stanisław Wcisło – Przewodniczący Rady Gminy Gnojno,  Paweł Kmiecik - wykonawca inwestycji, Maria Woźniak, Jadwiga Gubała, Beata Boś, Wincenty Krawczyk, Maria Okraj, Jerzy Kwiecień, Kazimierz Ziółkowski – radni, Krzysztof Żydek - sołtys  wsi Janowice Poduszowskie oraz przedstawiciele Radia Kielce i TVP Kielce.

Zadanie polegać będzie na utworzeniu Dziennego Domu „Senior +” w budynku pełniącym kiedyś funkcję szkoły podstawowej. Budynek położony w miejscowości Janowice Poduszowskie przez kilkanaście lat był niewykorzystany. Dzięki inicjatywie i zaangażowaniu obecnych władz samorządowych, przy ogromnym osobistym wsparciu Wojewody posesja odzyska dawny blask. Prace budowlane oraz zakup odpowiedniego wyposażenia dostosują budynek do jego nowej funkcji. Roboty budowlane obejmą m.in. wymianę pokrycia dachu, przemurowanie kominów, ocieplenie budynku, wykonanie schodów wraz z pochylnią dla niepełnosprawnych, wymianę podłóg i posadzek, wykonanie ścianek działowych, wymianę okien i drzwi, tynkowanie i malowanie, przebudowę łazienek i instalacji CO i kanalizacji oraz instalacji elektrycznej. Po przebudowie w budynku powstaną pomieszczenia o powierzchni 174 m2, które są wymagane dla placówki SENIOR+. Ponad obowiązujący standard zostaną utworzone następujące pomieszczenia: pomieszczenie klubowe, pomieszczenie do terapii indywidualnej, wydzielone miejsce na pralnię i prasowalnię. Po wykonaniu prac remontowych pomieszczenia zostaną wyposażone w sprzęt, który pozwoli przystosować je do potrzeb oraz możliwości osób starszych. Wszystko to posłuży zwiększeniu wsparcia dla osób starszych i ich integracji w środowisku lokalnym.
Całkowita wartość zadania to 343 560,60 zł, a dofinansowanie ze środków budżetu państwa to 274 848,48 zł. Inwestycja ma zostać zrealizowana do 15 grudnia br.
 

pu_splus_5.jpg pu_splus_6.jpg

Aby zapoznać się z obecnym stanem nieruchomości objętej dofinansowaniem uczestnicy udali się do Janowic Poduszowskich, gdzie czekali już mieszkańcy sołectwa, wśród których wymienić należy Barbarę Dudę, Kazimierza Dudę, Stanisława Domańskiego, Wojciecha Radomskiego i Mieczysława Mołasa. Obecność Wojewody była okazją do rozmów z mieszkańcami (m.in. do dłuższej konwersacji z Panią Barbarą Dudą - byłym kierownikiem szkoły), którzy dziękowali za pomoc w realizacji inwestycji spełniającej ich oczekiwania i pozytywnie odbieranej w środowisku lokalnym. Wszystkich ucieszył fakt, że budynek dotychczas popadający w ruinę w najbliższym czasie stanie się wizytówką wsi.

 pu_splus_4.jpg pu_splus_3.jpg

Przebywając w gminie Gnojno Wojewoda złożyła również wieniec pod Krzyżem Bohaterów Powstania Styczniowego w Wólce Bosowskiej.

logo_senior_plus.jpg 


Zobacz także

Restrukturyzacja małych gospodarstw

Dodane: 2018-05-22 10:50 - Komentarze  (0)  czytane (40)

TAGI:


Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.158.219.248

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Już WAKACJE!

23 czerwca odbyły się uroczystości zakończenia zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2016/2017....