Wiadomości - Aktualności

X edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Niezłomnych w Polsce, a III na terenie Gminy Gnojno (galeria zdjęć)

Dodał: lchodor Data: 2022-03-07 08:23:49 (czytane: 2570)

6 marca, o godzinie 10:00 odbył się zorganizowany po raz trzeci w Wólce Bosowskiej bieg „Tropem Wilczym”. Inauguracji wydarzenia dokonał poseł na Sejm RP Mariusz Gosek, który zwrócił uwagę na znaczenie zachowania pamięci o Żołnierzach Niezłomnych, stawiających opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR.


Ma to w kontekście napaści Rosji na Ukrainę szczególne znaczenie. Poseł podkreślając rolę pamięci o Żołnierzach Wyklętych, zwrócił się do uczestników wydarzenia słowami, które nawiązały do słów „Inki” – „Wy, zachowujecie się dzisiaj jak trzeba, bo pamiętacie!”, Pamiętać musimy – szczególnie w tym trudnym czasie, że wolność i pokój nie są dane raz na zawsze.

1__22_.JPG

1__34_.JPG

Organizatorem lokalnym wydarzenia był Wójt Gminy Gnojno Zbigniew Janik oraz Ponidziańskie Stowarzyszenie „Tukidydes”. Na biegaczy czekał około dwukilometrowy odcinek trasy przełajowej. Meta biegu zlokalizowana była na leśnej polanie, przy odnowionym krzyżu pamięci Powstańców Styczniowych – jest to połączenie dwóch istotnych momentów naszej historii.

4__1_.JPG

4__23_.JPG

Na strudzonych biegaczy czekała gorąca herbata oraz tradycyjna wojskowa grochówka. Upominki zapewnione przez Gminę Gnojno wręczone zostały każdemu z ponad stu uczestników.

1__39_.JPG

IMG_0232.JPG

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania pracownikom Urzędu Gminy w Gnojnie za pomoc w przeprowadzeniu wydarzenia i wydawaniu pakietów startowych, gminnych kalendarzy na rok 2022 i innych upominków, druhom z OSP Balice i OSP Gnojno za zabezpieczenie trasy biegu i pomocy medycznej, radnemu gminnemu Damianowi Hen za ciepły poczęstunek, komendant komisariatu policji w Stopnicy asp. szt. Kamili Zbertek – Guczał oraz dzielnicowym: sierż. szt. Marcinowi Wróblowi i asp. szt. Dariuszowi Rasale za czuwanie nad bezpieczeństwem  zgromadzonych.

IMG_0259.JPG

IMG_0337.JPG

Największe podziękowania należą się licznym uczestnikom, którzy pomimo mroźnej pogody, wzięli udział w wydarzeniu i dotarli do mety. Wydarzenie, które wpisało się już w kalendarz imprez w Gminie Gnojno, było zdecydowanie udane. Uczniom ze szkół podstawowych z Gnojna, Balic, Raczyc i Jarząbek, towarzyszyła liczna "ekipa" nauczycieli i dyrektorów z wymienionych placówek. Miło było nam gościć uczestników Klubu Sportowego "Słoneczko" z Buska-Zdroju, oraz innych biegaczy z terenu naszego powiatu. Zawsze uśmiechnięci seniorzy z Domu i Klubu Senior+ z Janowic Poduszowskich wraz z energicznymi opiekunkami dopilnowali zamknięcia peletonu.

IMG_0419.JPG

DSC_0180.JPG

Zdjęć w galerii: 177
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji przypadającego na sobotę, 14 października Dnia Edukacji Narodowej, już dziś kierujemy do grona nauczycielskiego oraz pracowników...