Wiadomości - Aktualności

Święto Rodziny i akcja charytatywna w Raczycach

Dodał: lchodor Data: 2024-05-29 08:33:15 (czytane: 195)

27 maja 2024 roku w naszej szkole odbyło się Święto Rodziny połączone z akcją charytatywną dla dziewczynek uczęszczających do naszej szkoły, zmagających się z Cukrzycą  typu 1.    Jednocześnie    świętowaliśmy: Dzień Mamy, Dzień Taty i Dzień Dziecka.

To był dzień aktywności wielorakich i wielkich serc. Boisko szkolne i plac wokół szkoły podzielone zostały na strefy: kreatywności, dmuchanych zjeżdżalni, słodkości, zakręconego ziemniaka, grillowania, zabaw i rozgrywek sportowych.

29052024__2_.jpg29052024__3_.jpg
29052024__17_.jpg29052024__19_.jpg

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Danuta Cesarz witając wszystkich zaproszonych gości i uczestników wspaniałej, integracyjnej imprezy. Następnie złożyła piękne, wzruszające życzenia dla mam, ojców oraz dzieci. Po nich nastąpiła część artystyczna przygotowana przez dzieci z Punktu Przedszkolnego i klas „0”, I , II i III. Tego szczególnego dnia nie zabrakło pięknych słów ukrytych w wierszach i piosenkach płynących prosto z serc dzieci oraz upominków wykonanych przez nie.
Kolejnym punktem programu był szkolny pokaz talentów, który udowodnił, że możemy być dumni  z prezentowanych uzdolnień naszych dzieci i uczniów: recytatorskich, tanecznych, akrobatycznych, wokalnych, sportowych i plastycznych.
Po nim nadszedł czas na korzystanie ze wszystkich przygotowanych stref. A wszystko było jak w bajce: profesjonalnie przygotowane przez nauczycieli, rodziców, uczniów, pracowników obsługi.
Serdeczne podziękowanie składamy na ręce Wójta Gminy Gnojno Pana Zbigniewa Janika za każdorazowe wsparcie, okazaną pomoc, życzliwość i obecność , wszystkim zaproszonym radnym Gminy Gnojno, rodzicom za ogrom włożonej pracy, kołom gospodyń i gospodarzy z Raczyc i z Gnojna, strażakom OSP Gnojno, sponsorom, darczyńcom przedmiotów i rękodzieła na licytację - Pani Milenie Świstek i Panu Kamilowi Dziewitowi, mamom za profesjonalne malowanie twarzy, wykonywanie fryzur i tatuaży oraz wszystkim bez wyjątku.
A to, że dzieci nie chciały opuścić tej bajkowej krainy świadczy o tym, że uroczystość była wspaniała. Podczas uroczystości na leczenie dziewczynek udało się zebrać pokaźną kwotę: 5730,10 zł. Dziękujemy.
W dniu kolejnym zostały przekazane upominki dla uczestników Pokazu talentów ufundowane przez Radę Rodziców, słodkości przez Wójta Gminy Gnojno Pana Zbigniewa Janika oraz lodów przekazanych przez właścicielkę sklepu Euro w Gnojnie.

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.239.151.124

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych - burze

...