Wiadomości - Aktualności
Przedstawiciele Powiatu Buskiego uczestniczyli w XXV Dożynkach Wojewódzkich
Dodał: lchodor Data: 2025-09-09 13:27:08 (czytane: 653)
W niedzielę, 7 września 2025 roku w Parku Etnograficznym w Tokarni odbyły się XXV Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie. W wydarzeniu, które co roku gromadzi delegacje z całego regionu, uczestniczył także Powiat Buski, reprezentowany przez delegację wieńcową z miejscowości Janowice Poduszowskie w gminie Gnojno.
W części obrzędowej na scenie członkinie Koła Gospodyń Wiejskich zwyczajowo ośpiewały wieniec przygotowaną na tą uroczystość przyśpiewką. Skład delegacji powiatowej dopełnili: Stanisław Klimczak Wicestarosta Buski, Tomasz Mierzwa Członek Zarządu oraz Zbigniew Janik Wójt Gminy Gnojno i Radny Gminy Gnojno Andrzej Bartusiak.
Oprócz prezentacji wieńca, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Janowicach Poduszowskich przygotowały stoisko powiatowe z regionalnymi przysmakami. Nie zabrakło swojskich wypieków, potraw i kiszonek, co zachęcało odwiedzających do degustacji. Stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.
| |
| |
W konkursie wieńców dożynkowych delegacja wieńcowa z miejscowości Janowice Poduszowskie w Gminie Gnojno reprezentująca Powiat Buski otrzymała wyróżnienie. Dla członkiń KGW był to pierwszy udział w tak prestiżowej uroczystości na szczeblu wojewódzkim, co zapewne przyczyniło się do zdobycia nowych doświadczeń.
W imieniu Zarządu Powiatu w Busku-Zdroju, oraz Urzędu Gminy w Gnojnie składamy serdeczne podziękowania całej delegacji wieńcowej z miejscowości Janowice Poduszowskie w Gminie Gnojno za reprezentowanie Powiatu Buskiego podczas tegorocznych dożynek wojewódzkich.
Materiał pochodzi z portalu busko.com.pl
