Wiadomości - Aktualności

Nowy obwód głosowania

Dodał: lchodor Data: 2024-02-20 11:27:41 (czytane: 333)

Od najbliższych wyborów samorządowych zarządzonych na dzień 7 kwietnia 2024 r. wyborcy z miejscowości Gorzakiew, Płośnia i Wola Bokrzycka będą głosowali w nowym lokalu wyborczym w strażnicy OSP w Gorzakwi.

Zmiany dokonane w ustawie z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (art. 13 § 1aa) umożliwiły składanie wniosków mających na celu dokonanie zmian w podziale gminy na stałe obwody głosowania. Wniosek w tym zakresie do Komisarza Wyborczego zgłosił Wójt - Zbigniew Janik.

Komisarz Wyborczy w Kielcach II uwzględnił argumenty wójta zawarte we wniosku i postanowieniem nr 134/2024 dokonał zmian w podziale gminy Gnojno na stałe obwody głosowania,  tworząc nowy obwód: 

  • obwód nr 7 dla sołectw: Gorzakiew, Płośnia i  Wola Bokrzycka (lokal wyborczy w strażnicy OSP w Gorzakwi - Gorzakiew 51).

Nowy obwód głosowania znacznie skróci wyborcom drogę do lokalu wyborczego i ułatwi udział w wyborach.

Postanowienie Komisarza Wyborczego w Kielcach II nie zmienia okręgów wyborczych, z których będą wybierani radni gminy.

Zobacz także

Mieszkańcy gminy Gnojno na meczu Korony Kielce

Dodane: 2024-04-20 08:23 - Komentarze  (0)  czytane (12)

TAGI:


Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 44.200.27.215

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...