Wiadomości - Aktualności

Dofinansowanie utylizacji azbestu

Dodał: lchodor Data: 2024-01-02 14:10:01 (czytane: 228)

Wójt Gminy Gnojno informuje mieszkańców posiadających zdemontowane pokrycie dachowe z płyt azbestowych (eternitu), iż mogą ubiegać się o dofinansowanie kosztów związanych z utylizacją azbestu.

Dofinansowanie obejmuje transport i unieszkodliwienie płyt zawierających azbest, natomiast nie obejmuje dopłaty do nowego pokrycia dachowego.
Mieszkańcy (właściciele nieruchomości) zainteresowani dofinansowaniem proszeni są o złożenie wniosku w terminie od 02.01.2024 r. do 31.01.2024 r.
Wzór wniosku znajduje się w załączniku poniżej oraz w siedzibie Urzędu Gminy Gnojno.
Na podstawie uzyskanych informacji zostanie złożony wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach o dofinansowanie prac polegających na usuwaniu odpadów zawierających azbest z terenu Gminy Gnojno przy udziale środków z NFOŚiGW.
Wnioski o dofinansowanie będą realizowane według kolejności ich składania do czasu wyczerpania środków finansowych z otrzymanej dotacji WFOŚiGW w Kielcach na realizację „Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Gnojno na lata 2015-2032”.
Celem programu jest usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest, minimalizacja negatywnych skutków zdrowotnych spowodowanych obecnością azbestu oraz likwidacją szkodliwego oddziaływania tego odpadu na środowisko.
Szczegółowe informacje o składaniu wniosku można uzyskać w Urzędzie Gminy w Gnojnie w pokoju nr 9 lub pod numerem tel. 41 353 20 38 w. 24.

Zobacz także

Pomoc finansowa dla producentów kukurydzy

Dodane: 2024-02-22 10:33 - Komentarze  (0)  czytane (63)

TAGI:


Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.237.34.21

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...