Wiadomości - Aktualności

Akcja Szkoła Pamięta 2023 w Szkole Podstawowej w Balicach

Dodał: lchodor Data: 2023-10-31 17:10:50 (czytane: 556)

Pamięć o zmarłych towarzyszy ludziom na całym świecie, niezależnie od miejsca i czasu. Na kilka dni przed świętem ludzie robią porządki na grobach swoich bliskich.

 31102023a__13_.jpg

Zgodnie z naszą tradycją 1 listopada- Święto Zmarłych to czas, w którym wracają wspomnienia o naszych najbliższych zmarłych.
W tym dniu na grobach zapalamy znicze, składamy kwiaty jako dowód naszej miłości, przyjaźni i tęsknoty.
Święto zmarłych to również pamięć o tych, którzy stracili swoje życie w obronie naszej ojczyźnie. To dzięki Nim możemy żyć w wolnej Polsce.
W związku z tym uczniowie Szkoły Podstawowej w Balicach włączyli się w akcję MEN „Szkoła Pamięta”.
Celem tej inicjatywy jest aby młode pokolenie pielęgnowało pamięć o zmarłych. W ramach tej akcji uczniowie podjęli szereg działań. Jednym z nich było zapalenie zniczy na grobach zmarłych :nauczycieli, księży, pracowników szkoły oraz na grobie naszego bohatera wojennego. Najlepszym podziękowaniem dla naszych zmarłych była modlitwa odmówiona przez naszych uczniów i nauczycieli.
Oprócz tego uczniowie wykonali gazetki tematyczne na korytarzu i klasach.Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.239.151.124

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych - burze

...