Wiadomości - Aktualności

Złote i diamentowe gody w gminie Gnojno.

Dodał: lchodor Data: 2017-12-30 17:38:24 (czytane: 2454)

28 grudnia odbyły się huczne uroczystości na cześć dużej grupy jubilatów obchodzących złote i diamentowe gody, z całej gminy Gnojno.

DSC_0430.JPG

Pierwszym punktem imprezy była msza święta o godz. 12:00 w kościele parafialnym św. Jana Chrzciciela w Gnojnie. Szczególną liturgię odprawiała czwórka duszpasterzy z rejonu gminy na czele z gospodarzem świątyni – ks. Adamem Pajda. Jubilaci zajęli miejsca przed ołtarzem i ze względu na znaczną ich ilość - również pomiędzy bocznymi ołtarzami. Szczególnym, ciepłym kazaniem ksiądz proboszcz dziękował zgromadzonym za przetrwanie tak wielu lat razem, za pokonywanie wielu trudności,  wychowanie dzieci i wnuków, godną poszanowania postawę życia. Na podstawie przytoczonych przykładów wskazał na fakt, że jubilaci byli, są i będą potrzebni w swoich rodzinach i społecznościach takimi jakimi są – z olbrzymim bagażem doświadczeń, którym mogą dzielić się ze swoją rodziną. 

DSC_0450.JPG 

Po zakończeniu mszy świętej, wójt gminy Gnojno jako organizator uroczystości zaprosił uczestników na nieoficjalny „odbiór” budynku po byłej szkole w Janowicach Poduszowskich, teraz odremontowanej placówki programu „Senior+”. Budynek został przystosowany na potrzeby miejsca spotkań dla osób w wieku 60+. Placówka ma za zadanie  integrować mieszkańców z tego pokolenia, zapewniając im ofertę kulturalną, prozdrowotną, edukacyjna i inną w zależności od potrzeb. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się salka kinezyterapii oraz fotel masujący. Połowa zwiedzających już teraz na miesiąc przed oficjalnym oddaniem do użytku, wyraziła chęć skorzystania z zaproponowanych pomieszczeń. 

 

 DSC_0479.JPGDSC_0490.JPG 

Finalnym punktem czwartkowego popołudnia była oficjalna uroczystość na hali sportowej Państwowej Szkoły Podstawowej w Raczycach. W tym miejscu pracownicy gminy oraz szkoły na czele z  kierownik USC Henryką Banaś i Adamem Stępniem, oraz dyrektor szkoły Danutą Cesarz przygotowali piękne dekoracje, uroczysty obiad. Oprawę muzyczną zapewnił miejscowy, profesjonalny zespół muzyczny Krzysztofa Zawieruchy. Wójt gminy Gnojno – Zbigniew Janik przywitał wszystkich zgromadzonych gości, złożył życzenia jubilatom. Następnie list od wojewody świętokrzyskiego – Agaty Wojtyszek odczytał kierownik ARiMR w Busku-Zdroju – Grzegorz Jankowski. Rozpoczęto odznaczanie małżonków medalami, wręczano dyplomy i upominki. Przewodniczący Rady Gminy – Stanisław Wcisło zadbał o piękne bukiety kwiatów, które zostały przekazane jubilatom. Wicestarosta buski Stanisław Klimczak rozdawał słodkie upominki.

 DSC_0503.JPGDSC_0541.JPG 
 DSC_0581.JPGDSC_0683.JPG 

Wyróżnienia oraz prezenty od samorządu odebrali:

jubilaci świętujący diamentowe gody – 60 lecie pożycia małżeńskiego – państwo Helena i Tadeusz Zajdel z Gnojna,
jubilaci świętujący złote gody – 50 lecie pożycia małżeńskiego, zostali wyróżnieni Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, należą do nich państwo:
Marianna i Szymon Banaś z Pozóg, Danuta i Marian Bartusiak z Januszowic, Zofia i Józef Boroń z Raczyc, Jadwiga i Zygmunt Boś z Maciejowic, Stanisława i Franciszek Kawski z Kostery, Maria i Stanisław Król z Balic, Irena i Stefan Kwiecień z Balic, Stanisława i Józef Kwiecień z Janowic Raczyckich, Marianna i Henryk Marcjan z Gnojna, Stanisława i Stanisław Patrzałek z Balic, Krystyna i Bolesław Pacholec z Raczyc, Jadwiga i Józef Pacholec z Raczyc, Krystyna i Stanisław Pasternak z Gnojna, Aleksandra i Wit Rasała z Balic, Helena i Walerian Sadłocha z Zagród, Kazimiera i Jan Sadłocha z Jarząbek, Alfreda i Stanisław Sadłocha z Zofiówki, Marianna i Stefan Sieradzki z Balic, Henryka i Tadeusz Samulewicz z Wólki Bosowskiej, Zofia i Władysław Terlecki z Balic, Józefa i Jerzy Wawszczyk z Falek, Janina i Stanisław Wcisło z Balic, Barbara i Józef Wichnera z Pożóg, Władysława i Stanisław Ziółkowski z Raczyc.
Osoby których współmałżonkowie nie doczekali dzisiejszej uroczystości:
panie: Janina Banaś z Woli Bokrzyckiej, Stanisława Frankiewicz z Balic, Danuta Stępień z Janowic Poduszowskich,

panowie: Stanisław Pasternak z Balic, Stanisław Wawszczyk z Falek.

DSC_0803.JPG DSC_0804.JPG 
 DSC_0831.JPGDSC_0832.JPG 

Wraz z jubilatami w spotkaniu wzięli udział bliscy, radni i pracownicy gminy, pracownicy szkoły, zaproszeni goście. Całość tworzyła niepowtarzalny klimat. Zespół muzyczny grając ulubione utwory gości sprawił, że znaczna ich ilość tańczyła na środku parkietu do późnych godzin wieczornych.

 DSC_0838.JPGDSC_0840.JPG 

Z wyrazami szacunku dla jubilatów prezentujemy galerię z tego niezwykłego spotkania.

Zdjęć w galerii: 150

Zobacz także

Szanowni Mieszkańcy Gminy Gnojno

Dodane: 2018-10-22 15:16 - Komentarze  (0)  czytane (1738)

TAGI:


Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.166.130.157

kVQY (2018-03-02 19:53:02)

CZMN

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Latająca Akademia Edukacji Cyfrowej

Od 2 stycznia 2018 r. w Gminie Gnojno rozpoczyna się nabór uczestników do "Latającej Akademii Edukacji Cyfrowej". ...