Wiadomości - Aktualności

Zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych – konsultacje

Dodał: admin Data: 2018-04-24 12:56:04 (czytane: 1018)

W związku ze zmianą ustawy regulującej zasady wydawania i posiadania zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych Urząd Gminy w Gnojnie informuje o możliwości składania opinii, uwag i wniosków dotyczących ilości zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie gminy Gnojno.

Opinie, uwagi i wnioski prosimy składać listownie, osobiście w sekretariacie urzędu gminy lub przesyłać drogą elektroniczną na adres: gmina@gnojno.eu w terminie do 15 maja 2018 roku.

9 marca 2018 roku weszła w życie nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz.U. z 2018 r., poz. 310). W związku z tym Rada Gminy Gnojno musi podjąć w terminie sześciu miesięcy od wejścia w życie ustawy, nowe uchwały określające maksymalną liczbę zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie gminy Gnojno z podziałem na poszczególne kategorie alkoholu oraz określić zasady usytuowania na terenie gminy miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych.
Na podstawie znowelizowanych przepisów, rada gminy może wprowadzić ograniczenia w zakresie nocnej sprzedaży napojów alkoholowych między godz. 22.00 a 6.00 .

W najbliższym czasie rozpoczną się konsultacje w poszczególnych sołectwach z mieszkańcami gminy. Opinie sołectw są niezbędne do podjęcia uchwały Rady Gminy w sprawie maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie gminy.

Aktualnie analizowane rozwiązania zakładają: ustalenie maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych odrębnie dla poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych, bez wprowadzenia odrębnego limitu zezwoleń dla poszczególnych sołectw oraz bez wprowadzenia ograniczeń sprzedaży w godzinach nocnych.

Załączniki (do pobrania):

Zobacz także

Przerwa w dostawie energii elektrycznej!

Dodane: 2019-01-18 10:19 - Komentarze  (0)  czytane (131)

TAGI:


Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.209.202.123

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Terminy wydawania paczek żywnościowych

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnojnie informuje o terminach wydawania paczek żywnościowych....