Wiadomości - Aktualności

Zaproszenie do konkursu

Dodał: lchodor Data: 2020-02-12 12:10:27 (czytane: 1579)

' Eko- Ozdoba Wielkanocna''dla uczniów klas I-III szkół podstawowych, organizowanym przez Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Rzędowie.

rzedow.jpg

REGULAMIN  KONKURSU „EKO-OZDOBA WIELKANOCNA”

Cele konkursu

1. Poszerzenie świadomości ekologicznej związanej z prawidłową segregacją odpadów.

2. Rozwój wiedzy w dziedzinie pozyskiwania surowców wtórnych oraz możliwości ich ponownego wykorzystania.

3. Propagowanie proekologicznych działań mających na celu prawidłową segregację odpadów.

4. Rozpowszechnianie wiedzy w zakresie recyklingu i odzysku.

5. Rozwój umiejętności plastycznych oraz kreatywności w dziedzinie segregacji odpadów.

Regulamin konkursu

1.  Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu Regionu V, województwa świętokrzyskiego: Miasto i Gmina Kazimierza Wielka, Miasto i Gmina Pińczów, Miasto i Gmina Połaniec, Miasto i Gmina Staszów, Gmina Bejsce, Gmina Czarnocin, Gmina Kije, Gmina Łubnice, Miasto i Gmina Nowy Korczyn, Miasto i Gmina Oleśnica, Miasto i Gmina Opatowiec, Miasto i Gmina Pacanów, Gmina Raków, Gmina Rytwiany, Gmina Solec–Zdrój, Miasto i Gmina Szydłów, Gmina Tuczępy, Miasto i Gmina Wiślica, Miasto i Gmina Busko-Zdrój, Miasto i Gmina Stopnica, Gmina Złota, Gmina Gnojno.

2. Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
w Rzędowie – Organizator.

3. Data ogłoszenia konkursu: 11.02.2020 r.

4. Czas składania prac konkursowych: 11.02.2020-24.03.2020 r.

5.,,Eko-ozdoba wielkanocna” to konkurs przeznaczony dla uczestników indywidualnych. Uczestnik może zgłosić do konkursu wyłącznie jedną pracę.

6. Do wykonania prac konkursowych mogą być wykorzystane  głównie surowce wtórne tj.(gazety, tektury(np. wytłoczki po jajkach), opakowania plastikowe (np. butelki PET), nakrętki, kapsle, puszki aluminiowe i metalowe).

Możliwe jest również wykorzystanie materiałów pochodzenia naturalnego tj.(słoma, ziarna, skorupki jaj).

7. Format pracy dowolny (płaski lub przestrzenny). Jednak preferowana jest forma stojąca.

8. Każda praca musi posiadać wizytówkę zawierającą: imię i nazwisko uczestnika konkursu, klasę, numer opiekuna prawnego oraz nazwę, adres i telefon szkoły.

9. Do konkursu mogą zostać zgłoszone wyłącznie pracę, które nie brały udziału w innych konkursach.

10.Organizatorzy konkursu przewidują nagrody indywidualne w postaci zestawów malarskich za zdobycie I, II i III miejsca.

11.Po rozstrzygnięciu konkursu, pracę będą wykorzystane do wykonania wystawy
w Regionalnym Centrum Edukacji Ekologicznej w Rzędowie.

12.Nadesłane pracę konkursowe stają się własnością organizatora.

13.Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do różnych form publikacji prac konkursowych.

14. Udział w konkursie jest równoznaczny z przyjęciem warunków regulaminu oraz zgodą na przetwarzanie danych osobowych uczestnika konkursu, (ewentualnie wizerunku laureatów konkursu) dla potrzeb promocyjnych zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych).

15. Prace konkursowe należy przesyłać wraz z podpisaną przez rodzica lub opiekuna dziecka zgodą i oświadczeniem, które są załącznikiem do niniejszego regulaminu.

16. Prace konkursowe prosimy dostarczać w terminie do 24 marca 2020 roku,  osobiście bądź nadsyłać jako przesyłkę pocztową (decyduje data stempla pocztowego) na adres:  Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Rzędów 40,  28 – 142 Tuczępy, - z dopiskiem: „Eko-ozdoba wielkanocna”.

17. Prace będą oceniane przez komisję konkursową, która weźmie pod uwagę m.in. wykorzystanie surowców wtórnych, estetykę oraz kreatywność. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi  do 30 marca 2020 roku, natomiast wyniki będą dostępne na stronie internetowej www.rcee.zgokrzedow.pl/  oraz pod numerem telefonu (0-15 864 22-51 wew. 3 lub 15 816 51 03).

18. O terminie rozdania nagród laureaci będą powiadomieni telefonicznie i mailowo (szkoła) oraz  zaproszeni na ich uroczyste wręczenie.

19. Organizator zastrzega sobie prawo do nanoszenia zmian w niniejszym Regulaminie.

20. Dostarczenie przez uczestnika konkursu pracy, jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.

 Zgody i oświadczenia

 

Zobacz także

Ostrzeżenie meteorologiczne

Dodane: 2021-07-27 13:30 - Komentarze  (1)  czytane (4417)

TAGI:


Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.50.201

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ostrzeżenie meteorologiczne

Uwaga! Ostrzeżenie 2 stopnia przed bardzo silnym wiatrem, obowiązuje od godziny 22:00 dnia 09.02.2020 do godz. 21:00 dnia 10.02.2020...