Aktualności


 Prace nad renowacją kościelnych ławek - praca w toku.

IMG_0811.JPG

IMG_0812.JPG

IMG_0813.JPG

IMG_0814.JPG

IMG_0815.JPG

IMG_0816.JPG

IMG_0817.JPG

IMG_0819.JPG

IMG_0822.JPG

 komunikatnew.jpg


Komunikaty

1. Poświęcenie pól - stacje przy kapliczkach i przydrożnych krzyżach bez procesji. Msze święte w kościele lub kaplicach dojazdowych. Można dokonać pokropienia wodą święconą, z którą  wcześniej ludzie nie mieli kontaktu.   

2. Nabożeństwo fatimskie - Msza święta i nabożeństwo różańcowe w kościele bez procesji, zwłaszcza w terenie.

3. Uroczystości odpustowe - Msza święta, wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą ku czci patrona, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem (bez procesji).

4. Uroczystość Bożego Ciała - jest za wcześnie, by określić sposób celebracji. Przy obecnym reżimie sanitarnym zorganizowanie procesji wydaje się niemożliwe. 

Cały czas jesteśmy zobowiązani do zachowania aktualnych przepisów sanitarnych (wierni w maseczkach, 1 osoba na 15 m2 w kościele, zachowanie dystansu). Na razie unikajmy spotkań w większym gronie księży i zachowujmy zalecane środki ostrożność.


Komunikat - bierzmowanie

W związku z zapytaniami o bierzmowanie informuję, że zgodnie z już podanymi wskazaniami Księdza Biskupa, nie będzie przygotowań w kościele, ani celebracji sakramentu w czasie, gdy zamknięte są szkoły (obecnie wiemy, że na razie będzie tak do 24 maja). Trzeba się liczyć z tym, że nie będzie możliwości ich przeprowadzenia do końca roku szkolnego. W sprawie ewentualnych terminów bierzmowań zostaną wydane odpowiednie rozporządzenia w późniejszym czasie.

Ks. Mirosław Cisowski
Ks. Mirosław CisowskiDyspensa.jpg


 

Slowo.jpg

Nasz Patronat

więcej

Imprezy

więcej

Sport

PUCHAR KS. BP JANA PIOTROWSKIEGO DLA MINISTRANTÓW - UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GNOJNIE

W roku szkolnym 2016/2017 ministranci – uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Gnojnie brali udział w rozgrywkach piłki halowej juniorów o puchar ks. bp Jana Piotrowskiego – ordynariusza diecezji kieleckiej. więcej»