Wiadomości - Aktualności

Raport o stanie Gminy Gnojno za 2018 rok

Dodał: admin Data: 2019-05-31 12:49:18 (czytane: 865)

W roku 2019 po raz pierwszy - zgodnie ze znowelizowanymi przepisami ustawy o samorządzie gminnym - Wójt Gminy Gnojno zobowiązany jest w terminie do dnia 31 maja przedstawić Radzie Gminy Gnojno raport o stanie gminy.

Rada rozpatruje raport podczas sesji, na której podejmowana jest uchwała w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi. W debacie nad przedstawionym przez Wójta raportem o stanie gminy uczestniczą radni, zabierając głos bez ograniczeń czasowych. W debacie nad raportem o stanie gminy mogą zabierać również głos mieszkańcy gminy.

Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos składa do Przewodniczącego Rady Gminy Gnojno pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 20 osób. Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana zostanie sesja, podczas której ma być rozpatrywany raport o stanie gminy. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności zgłoszeń. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15. Po zakończeniu debaty nad raportem o stanie gminy Rada przeprowadzi głosowanie nad udzieleniem Wójtowi wotum zaufania.

O terminie sesji, na której odbędzie się dabata mieszkańcy zostaną poinformowani w oddzielnym komunikacie.

Do pobrania:

- Raport o stanie Gminy Gnojno za 2018 rok

- wzór zgłoszenia mieszkańca do udziału w debacie

Zobacz także

Z A W I A D O M I E N I E

Dodane: 2020-01-10 12:29 - Komentarze  (1)  czytane (558)

TAGI:


Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.227.240.143

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Projekt EFS

Kierowca zawodowy, nowe kwalifikacje do zdobycia....