Wiadomości - Aktualności

Wojewoda Świętokrzyski - Agata Wojtyszek w Gnojnie

Dodał: lchodor Data: 2019-09-17 20:01:18 (czytane: 630)

Wojewoda podsumowała swoją dotychczasową pracę na rzecz województwa, wyraziła swoje uznanie w staraniach do założenia oraz rozwijania przez władze gminy Domu Senior Plus.

Spotkanie z mieszkańcami i przedstawicielami władz gminy odbyło się w dniu 10 września br. Agata Wojtyszek podkreśliła, że okazje bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami województwa mają wielkie znaczenie dla oceny skutków wprowadzanych programów rządowych. Podkreślała, ze dużo zostało już zrobione, lecz teraz przy kolejnej perspektywie finansowej zostanie zrobione jeszcze więcej. Poprawiona zostanie infrastruktura drogowa, nowe inwestycje w młodych ludzi, które mają zatrzymać ich w województwie.  

W chwili obecnej  gminie Gnojno budowana jest m.in. świetlica, dla starszych osób tworzony będzie klub seniora plus. W przyszłości z pomocą wójta zostanie wdrożony program Maluch Plus, czyli inwestycja związana z budową żłobka. Ponadto, trzeba zadbać o rozwój gospodarczy, jak również o potrzeby rolników - zaznacza wojewoda.

Wójt Gminy Gnojno - Zbigniew Janik podkreślał bezpośrednie wsparcie Wojewody dla Gnojna, czego efektem jest szereg inwestycji i remontów w zakresie dróg, oświaty i poprawy życia seniorów, które zdecydowanie wpłynęły na rozwój gminy. Ponadto gmina otrzymała środki finansowe na budowę Klubu Seniora w Janowicach Poduszowskich w kwocie blisko 150 tysięcy złotych.

Przy rozmowie z mieszkańcami Agata Wojtyszek, podkreślała swoje pochodzenie właśnie z tej gminy. Zgromadzeni chętnie fotografowali się z swoją "krajanką", wielokrotnie nagradzali jej słowa gromkimi oklaskami.  

Zdjęć w galerii: 18

Zobacz także

Z A W I A D O M I E N I E

Dodane: 2020-01-10 12:29 - Komentarze  (1)  czytane (525)

TAGI:


Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.206.12.79

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Świętokrzyskie dla Europy

Zapraszamy do udziału w projekcie Wojewody Świętokrzyskiego, w formie konkursu fotograficznego skierowanego do mieszkańców województwa...