Wiadomości - Aktualności

Ważna informacja!!!

Dodał: admin Data: 2017-11-22 14:26:32 (czytane: 4109)

Czasowy zakaz używania wody do spożycia!

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Busku-Zdroju w dniu 22 listopada 2017 r. wydał decyzję stwierdzającą brak przydatności wody do spożycia. W związku z tym Wójt Gminy Gnojno zawiadamia mieszkańców o czasowym zakazie spożywania wody pochodzącej z wodociągu gminnego. Dopuszczone jest wykorzystanie wody do celów sanitarnych.
Podjęte zostały działania zmierzające do poprawy jakości wody (odkażanie, płukanie sieci wodociągowej).
Wykonane badania wody wskazują, że do skażenia doszło w sieci wodociągowej, najprawdopodobniej w części zasilającej południową stronę gminy. Woda na ujęciu w Gorzakwi nie jest skażona, ale przepisy sanitarne nakazują wyłączenie z użytkowania całej sieci wodociągowej.  

Woda do celów spożywczych będzie dowożona przez dwoma samochodami przez OSP. Dowożoną wodę można spożywać po przegotowaniu.
Termin ( datę, godzinę) i potrzebę dowiezienia wody do miejscowości prosimy zgłaszać i uzgadniać telefonicznie na numer 604 482 141.

O cofnięciu zakazu mieszkańcy zostaną niezwłocznie poinformowani na stronie internetowej gminy, na tablicach ogłoszeń w sołectwach i poprzez sołtysów.

Jednocześnie przypominamy, że przepisy zakazują bezpośredniego podłączenia własnych urządzeń dostarczających wodę (tj. hydroforów na własnych ujęciach wody) do instalacji wodociągowej zasilanej z wodociągu gminnego.

Zobacz także

Mikołaje z Gminy Gnojno

Dodane: 2018-12-08 23:42 - Komentarze  (0)  czytane (152)

TAGI:


Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zaproszenie do udziału w szkoleniu

TEMATYKA: Aktualna sytuacja w rolnictwie – bieżące informacje dotyczące produkcji roślinnej i warzywniczo-sadowniczej. ...