Wiadomości - Aktualności

Szopka od seniorów z Gnojna dla szefa rządu

Dodał: lchodor Data: 2020-12-23 21:21:10 (czytane: 315)

Seniorzy z gminy Gnojno przygotowali prezent dla premiera Mateusza Morawieckiego. W ten sposób chcą podziękować za wsparcie finansowe, jakie ich gmina otrzymała w okresie przedświątecznym.

 132418178_2354166831394280_5428369821299197393_o.jpg

Seniorzy zobowiązali wójta gminy, aby podarunek doręczyć jeszcze przed Bożym Narodzeniem. To własnoręcznie wykonana stajenka betlejemska.

Klaudia Sito, kierownik klubu seniora informuje, że szopka została wykonana z wielu samodzielnie zebranych elementów.

- To m.in. szyszki, słomki, gałązki oraz trzcina. Panowie wycieli plaster z drewna, jako podstawkę konstrukcji. Szopka powstała przy pomocy pracowników zarówno dziennego domu seniora, jak i klubu - mówi Klaudia Sito.

Stajenka mierzy około 25 centymetrów. Prace trwały około tygodnia. Katarzyna Strózik, opiekun Dziennego Domu Seniora informuje, że wnętrze szopki tradycyjnie wypełnia sianko, a w centrum jest Jezus leżący w żłobie.

- Dach pokryty jest trzciną, ścianki szopki zostały wykonane z drewienek brzozy, dębu oraz słomy. Teren wokół szopki przyozdobiony jest mchem, szyszkami, sztucznym śniegiem i korą. Na placu przed szopką znajduje się baranek - symbol życia. Zaś na szczycie szopki widnieje gwiazda betlejemska - opowiada.

Seniorzy są bardzo dumni i zaszczyceni, że ich własnoręcznie wykonany stroik trafi do szefa rządu.

Zbigniew Janik, wójt gminy Gnojno przypomina, że wczoraj z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych otrzymał czek na 3 mln zł. Dodał, że kwota zostanie przeznaczona na niezbędne inwestycje, na które mieszkańcy oczekiwali od wielu lat.

- Czas przedświąteczny stwarza właśnie takie sytuacje, pomysły. Święta Bożego Narodzenia są szczególnym czasem dla każdego z nas, dlatego nie dziwi mnie mnie inicjatywa seniorów. Kwota już do nas dotarła, jest na koncie i jesteśmy za to bardzo wdzięczni - zaznacza.

Wraz z choinką, na ręce premiera trafi także inny, nowoczesny symbol bożonarodzeniowy. To własnoręcznie wykonana choinka ze stożka styropianowego i bombek oprószonych brokatem, owinięta sznurkiem i workiem jutowym.

Już jutro niespodzianka dla mieszkańców gminy Gnojno, związana z tematem artykułu!

Artykuł pobrany z:https://m.radio.kielce.pl/pl/wiadomosci/szopka-od-seniorow-z-gnojna-trafi-do-szefa-rzadu,119844 Autor: Marta Gajda 


Zobacz także

Ostrzeżenie meteorologiczne - Oblodzenie

Dodane: 2021-01-26 09:11 - Komentarze  (0)  czytane (1569)

TAGI:


Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.239.242.55

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ostrzeżenie meteorologiczne - Oblodzenie

W dniu 26.01.2021r., wystąpi oblodzenie na drogach i ciągach pieszych, bardzo prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności przy przemieszczaniu...