Wiadomości - Aktualności

Szczepienia w domu pacjenta

Dodał: lchodor Data: 2021-02-20 16:40:41 (czytane: 305)

O zasadach działania wyjazdowych punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 rozmawiano podczas konferencji w urzędzie wojewódzkim zorganizowanej przez świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Gospodarzem spotkania był wojewoda Zbigniew Koniusz.

Narodowy Fundusz Zdrowia zakontraktował specjalne wyjazdowe punkty szczepień dla pacjentów, którzy nie mogą przyjąć szczepionki w punkcie stacjonarnym. Dotrą one do osób, których stan zdrowia uniemożliwia samodzielne dotarcie do punktu szczepień lub skorzystanie z transportu organizowanego przez jednostki samorządu terytorialnego.

1_34657.jpg 

Wyjazdowe punkty szczepień są dodatkowym wsparciem dla populacyjnych punktów, które zgłaszając się do Narodowego Programu Szczepień, potwierdziły, że są gotowe do mobilnego szczepienia pacjentów w domach. W skali kraju powstało ponad 100 takich dodatkowych punktów.

1_34658.jpg 

–  Szczepienia to ostatni wprowadzony przez rząd element walki z koronawirusem, czyli uodpornienie społeczeństwa mające na celu spadek liczby zachorowań. Po to, aby skutecznie prowadzić szczepienia wprowadzono szereg udogodnień, aby szczepionka w sposób szybki, praktyczny i wielokierunkowy mogła dotrzeć do punktu docelowego. Wzięto pod uwagę szereg aspektów. Większość z nas jest w stanie dotrzeć do punktu szczepienia, natomiast są osoby, które z różnych powodów nie mogą tego uczynić i  dlatego powstały zespoły dowożące. Ale są także osoby, które nie mogą być nawet transportowane, a chcą zostać zaszczepione. I ten element również jest dobrze rozpracowany, gdyż w tym celu wprowadzono wyjazdowe zespoły szczepień – mówił wojewoda Zbigniew Koniusz.

1_34656.jpg 

O zasadach pracy mobilnych punktów szczepień w naszym regionie mówili dyrektor świętokrzyskiego oddziału NFZ Małgorzata Kiebzak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach Magdalena Gościniewicz, Sebastian Kędzierski z Centrum Medycznego PZU Zdrowie Artimed Kielce oraz wójt gminy Gnojno Zbigniew Janik.

Zobacz także

Ostrzeżenie meteorologiczne

Dodane: 2021-05-08 12:02 - Komentarze  (1)  czytane (3245)

TAGI:


Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.227.0.150

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ostrzeżenie meteorologiczne

Przymrozki...