Wiadomości - Aktualności

Święto Pieczonego Ziemniaka

Dodał: lchodor Data: 2019-10-17 11:54:17 (czytane: 897)

W dniu 16 października 2019 roku w ramach organizowanego „Święta Pieczonego Ziemniaka” w Szkole Podstawowej w Raczycach odbyło się spotkanie z zawodnikami Klubu Sportowego Korona Kielce: Danielem Dziwniel i Markiem Kozioł.

pil__1_.jpg

Zawodnicy poprowadzili zajęcia sportowe z uczniami naszej szkoły oraz opowiadali o pracy i obowiązkach zawodników piłki nożnej.

pil__8_.jpg

We środę 16 października 2019 r. cała społeczność Szkoły Podstawowej w Raczycach po raz kolejny brała udział w ŚWIĘCIE PIECZONEGO ZIEMNIAKA z udziałem zawodników Korony Kielce, w ramach akcji „Korona u Ciebie”.

 pil__7_.jpg pil__5_.jpg

 Na początku imprezy uczniowie zostali zapoznani z historią ziemniaka. Dowiedzieli się skąd pochodzi, jak inaczej nazywamy ziemniaki, jakie wartości odżywcze posiada, jakie potrawy można z nich przygotować. Donośne okrzyki przygotowane na cześć ziemniaka przez dzieci i uczniów z klas 0-III, w ramach konkursu, można było usłyszeć na terenie całej Gminy Gnojno. Z ogromnym zaangażowaniem uczestnicy wzięli udział w sportowych ziemniaczanych konkurencjach: sadzenia i zbierania ziemniaków „Kelner”, slalomie z ziemniakiem itp. Po sportowych zmaganiach ziemniaczanych odbył się konkurs plastyczny „Zdrowy ziemniak”. Pomysłowości w pracach nie brakowało. Wszystkie trafiły na wystawę i zdobią korytarz szkolny a autografy złożone na nich przez gości podkreślają ich wartość.
Zapach płonącego ogniska i pieczonych ziemniaków towarzyszył nam przez cały czas trwania uroczystości. To dzięki zaangażowaniu się naszych wspaniałych Rodziców dzieci, którzy czuwali nad przygotowaniem pieczonych ziemniaków. Jesteśmy wdzięczni za pomoc i składamy serdeczne podziękowania.

 pil__2_.jpg pil__3_.jpg

 Degustacją smacznych ziemniaków zakończyliśmy dzień świętowania.

To święto to żywa lekcja krzewienia kultury naszego regionu, wartości oraz wzbogacania wszechstronnej wiedzy.

pil__4_.jpg 

Humory i pogoda dopisała, więc i zabawa była znakomita!


Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.230.154.129

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

...