Ogłoszenia


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – PARAFIALNE

NIEDZIELA – 17.10.2021R.

 

1.    Dziś XXIX niedziela zwykła.
2.    W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę Św. Jana Kantego, prezbitera, w piątek Św. Jana Pawła II, papieża.
3.    Pragniemy podziękować wszystkim tym osobom, które zaangażowały się w przygotowanie wizytacji kanonicznej. W sposób szczególny dziękujemy: pani Beacie Lelas, Marzenie Kanieckiej, Gertrudzie Kogut, rodzinie Sołtysiaków z Gorzakwi, Sławomirowi Krowińskiemu. Niech dobry Bóg wam wynagrodzi swoim błogosławieństwem.
4.    Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 16.00, a w niedzielę o godz. 15.00. Obowiązkowo na różaniec przychodzą dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z rodzicami.
5.     „Świętą i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych” – mówi Pismo Święte. Zachęcamy do modlitwy za swoich najbliższych składając na wypominki. Piszemy wyraźnie w pierwszym przypadku i zaznaczamy godzinę oraz roczne czy półroczne. Kartki znajdują się na bocznym ołtarzu.
6.    Ofiara na Dzieło Nowego Tysiąclecia z Dnia Papieskiego wyniosła 820 zł. Bóg zapłać.
7.    Przywieziony jest kontener na makulaturę pod halę sportową. Prosimy o dalsze składanie zbędnej makulatury. Pieniądze z makulatury przeznaczone są na biedne dzieci
w Afryce.  
8.    Dziękuję za posprzątanie kościoła następującym osobom, były to: Wesołowska Magdalena, Wesołowska Zofia, Banaś Anna i Lelas Wiesława.
Bóg zapłać za trud i czas podarowany naszej świątyni. W tym tygodniu w sobotę od godz. 9.00 kościół sprzątają rodziny z Gorzakwi: Kogut, Gruszczyński, Musiał i Misztal.
9.    W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość niedzielny. Zachęcam do lektury.
10.    Dziękuję za ofiary składane na Kościół:
a)    Sprzątający kościół – 40 zł.
b)    Pewna osoba – 100 zł.
c)    Marcin i Sylwia Paździoch – 100 zł.
d)    Rodzina zm. Czesława Siejki – 100 zł.

 Bóg zapłać za każdą ofiarę.

 

Nasz Patronat

więcej

Imprezy

więcej

Sport

PUCHAR KS. BP JANA PIOTROWSKIEGO DLA MINISTRANTÓW - UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GNOJNIE

W roku szkolnym 2016/2017 ministranci – uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Gnojnie brali udział w rozgrywkach piłki halowej juniorów o puchar ks. bp Jana Piotrowskiego – ordynariusza diecezji kieleckiej. więcej»