Ogłoszenia


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (PARAFIALNE)


Niedziela 22.10.2017r.


1.    Dziś 29 niedziela zwykła. Jezus upomina się o wdzięczność. Msza św. jest najbardziej intensywnym czasem oddawania chwały Bogu przez przyjęcie w Jezusie Chrystusie wszystkiego co najważniejsze dla nas.
2.    Liczba wiernych uczestniczących we Mszach św. ostatniej niedzieli podczas liczenia wyniosła 455 osób. To jest około 17 % ogółu wszystkich parafian naszej parafii. Pozostawię to bez komentarza. Módlmy się wzajemnie za siebie, zwłaszcza za tych, którzy lekceważą praktykę Mszy Św. niedzielnych. 
3.    Trwa modlitwa różańcowa, przybywajmy rodzinami, bo Maryja ciągle nas wzywa do tej modlitwy.
4.    Komitet inicjatywy ustawodawczej: Zatrzymaj aborcję, wzywa do składania podpisów osób popierających projekt tej ustawy. Zachęcam wszystkich, listy znajdują się na ołtarzach. Ratujmy życie!!!
5.    Zachęcam do duchowej adopcji dziecka poczętego.
6.    Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
7.    Modlimy się o trzeźwość narodu i w rodzinach podejmując również abstynencję. Podejmujemy również modlitwę wynagradzającą za grzechy w naszej Ojczyźnie wobec krzyża i osoby Św. JP II.
8.    Szanujemy świątynię i dajmy świadectwo tej postawy godnym i właściwym strojem.
9.    Zapraszamy chłopców od klasy III do wspólnoty ministrantów. Zapisy u ks. Stanisława – wikariusza.
10.    Składamy na wypominki. Piszemy wyraźnie w pierwszym przypadku i zaznaczamy godzinę, roczne czy półroczne. Kartki znajdują się na ołtarzach.
11.    Dziś po Mszy Św. o 10.00 spotkanie i katecheza dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.. Drodzy rodzice poczujcie się zobowiązani i nie zaniedbujcie tych spotkań.
12.    W tym tygodniu w liturgii wspominamy: Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – solenizantom składamy najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.
13.    Pragnę w imieniu własnym i całej parafii wyrazić wdzięczność p. Zbigniewowi Wcisło (naszemu grabarzowi) za służbę na cmentarzu i dbanie o porządek. Pamiętajmy, że on sam tego nie ogarnie jeżeli wszyscy parafianie nie podejmą wysiłku dbania o czystość. Apeluję
o to i wzywam do takiej postawy.
14.    Dziękuję za sprzątanie K – ła następującym osobom: Małkowska Jadwiga, Patrzałek Jadwiga, Kmiecik Ewa
Bóg zapłać za trud i czas podarowany naszej świątyni.
W sobotę w tym tyg. K – ół. sprzątają następujące rodziny z Falek: Kmiecik Jerzy, Kmiecik Aneta, Kopeć Jerzy, Kogut Beata
15.    Dziękuję za ofiary składane na Kościół:
a)    Sprzątający Kościół – 30 zł.
b)    Ofiara z niedzieli gospod. – 900 zł.
Bóg zapłać za każdą ofiarę. 


1_1.JPG

Nasz Patronat

więcej

Imprezy

więcej

Sport

PUCHAR KS. BP JANA PIOTROWSKIEGO DLA MINISTRANTÓW - UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GNOJNIE

W roku szkolnym 2016/2017 ministranci – uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Gnojnie brali udział w rozgrywkach piłki halowej juniorów o puchar ks. bp Jana Piotrowskiego – ordynariusza diecezji kieleckiej. więcej»