Wiadomości - Aktualności

Niekorzystne zjawisko atmosferyczne – wnioski o oszacowanie strat

Dodał: lchodor Data: 2018-06-25 21:04:06 (czytane: 991)

W związku z wystąpieniem niekorzystnego zjawiska atmosferycznego – suszy

Wójt Gminy Gnojno  informuje,

że osoby poszkodowane w/w zjawiskiem, mogą składać wnioski o oszacowanie szkód w swoich  gospodarstwach w terminie do dnia  5 lipca 2018 roku.

Wnioski należy złożyć w Urzędzie Gminy Gnojno, w pokoju nr 11 - sekretariat.

Wypełniony wniosek oraz załączona do wniosku zgoda na przetwarzanie danych osobowych niezbędnych do przeprowadzenia oszacowania szkód muszą być czytelnie podpisane przez właściciela gospodarstwa lub jego pełnomocnika.

Do wniosku producent rolny dołącza kopię wniosku o płatności bezpośrednie w celu informacji o powierzchni gospodarstwa rolnego, oraz kopie zgłoszenia do systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt (IRZ).

Ponadto przy szacowaniu szkód należy uwzględnić całość produkcji rolniczej, zarówno roślinnej jak i zwierzęcej w gospodarstwie rolnym prowadzonej w roku szacowania, niezależnie od stopnia zniszczenia. (do pobrania wniosek)

Mając na uwadze obowiązujący termin składania wniosków, wynikający z wytycznych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, proszę o pilne rozpowszechnienie przedmiotowej informacji w sposób zwyczajowo przyjęty wśród poszkodowanych rolników.

 Załączniki do pobrania:

Zalacznik_do_wniosku_o_oszacowanie__szkod_powstalych_w_wyniku_niekorzystnego_zjawiska_atmosferycznego_w_gospodarstwie-informacja_o_przetwa.doc 

 WNIOSEK__O_OSZACOWANIE_STRAT_2018_18-06-2018.docx

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 52.23.192.92

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Terminy wydawania paczek żywnościowych

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnojnie informuje o terminach wydawania paczek żywnościowych....