Wiadomości - Aktualności

Latająca Akademia Edukacji Cyfrowej

Dodał: admin Data: 2017-12-29 12:59:13 (czytane: 848)

Od 2 stycznia 2018 r. w Gminie Gnojno rozpoczyna się nabór uczestników do "Latającej Akademii Edukacji Cyfrowej".

Do projektu mogą przystąpić osoby pełnoletnie, mieszkające na terenie Gminy Gnojno. W trakcie 32-godzinnego bezpłatnego szkolenia uczestnicy będą mogli zdobyć lub doskonalić umiejętności obsługi komputera i wykorzystania internetu. Osoby zakwalifikowane do szkoleń zostaną przydzielone do czterech grup wiekowych: 18 - 34 lata, 35 - 43 lata, 44 - 65 lat, 65+.

W Gminie Gnojno uczestnicy - 60 osób - podzieleni zostaną na 6 grup szkoleniowych:

  • 18 - 34 lata -  1 grupa licząca 10 osób,
  • 35 - 43 lata - 2 grupy po 10 osób,
  • 44 - 65 lat - 2 grupy po 10 osób,
  • 65+ - 1 grupa licząca 10 osób.

Rejestracja chętnych do udziału w projekcie odbywa się poprzez wypełnienie formularza elektronicznego na stronie projektu (https://nabor.latajaca.pl/application/add/start) albo złożenie deklaracji w Urzędzie Gminy w Gnojnie (deklaracja dostępna w urzędzie lub tutaj).

Zajęcia rozpoczną się po skompletowaniu grup. O terminach szkoleń uczestnicy będą powiadomieni telefonicznie oraz poprzez zamieszczenie informacji na stronie urzędu.

 laec_start.jpg


Informacje o projekcie

Gmina Gnojno jest jednym z partnerów w projekcie „Latająca Akademia Edukacji Cyfrowej”, realizowanym przez Chorągiew Kielecką ZHP. Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych” Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020.

Cel projektu to podniesienie kompetencji cyfrowych wśród mieszkańców 41 gmin województwa świętokrzyskiego i śląskiego. Projekt zakłada przeszkolenie 4 370 osób dorosłych w 4 grupach wiekowych w ciągu 3 lat. Szkolenia dla odbiorców końcowych przeprowadzą lokalni liderzy, wyłonieni i przeszkoleni przez organizatora. Projekt zakłada również utworzenie 41 Publicznych Punktów Dostępu do Internetu w gminach biorących udział w projekcie. Planowane efekty projektu to m.in. wzrost liczby spraw załatwianych drogą elektroniczną, w tym spraw urzędowych oraz wzrost umiejętności bezpośrednio związanych z bezpiecznym korzystaniem z Internetu.

Projekt "Latająca Akademia Edukacji Cyfrowej - podnoszenie kompetencji cyfrowych osób powyżej 18 roku życia", którego całkowita wartość wynosi 6,4 mln zł uzyskał dofinansowanie w wysokości ponad 5,9 mln zł.

Informacje na temat projektu dostępne są na stronie: www.latajaca.pl

Zobacz także

Przekroczenie stanów ostrzegawczych

Dodane: 2018-07-19 20:28 - Komentarze  (0)  czytane (43)

TAGI:


Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.225.32.164

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...