Wiadomości - Aktualności

IX Turniej Piłkarski im. Grzegorza Piechny w Balicach – fotorelacja

Dodał: lchodor Data: 2019-09-25 06:13:23 (czytane: 1633)

W minioną sobotę na boisku im. Orłów Górskiego w Balicach odbyły się zawody piłkarskie zorganizowane przez Stowarzyszenie ds. Rozwoju i Integracji Europejskiej w Balicach. Na koniec rozegrano mecz pokazowy z udziałem Grzegorza Piechny w zespole „Piechna Team 2019” oraz samorządowców, przedsiębiorców i zaproszonych gości.

Przy  słonecznej pogodzie, punktualnie o godzinie 10.00, turniej rozpoczęły zmagania najmłodszych dzieci. W kategorii klas I-III rozegrano 6 meczy, które zakończyły się wynikami:

Balice – Jarząbki 0 : 0

Gnojno – Raczyce 0 : 0

Raczyce – Balice 0 : 1

Gnojno – Jarząbki 3 : 0

Gnojno – Balice 5 : 0

Raczyce – Jarząbki 3 : 0

 LCH_7578.jpg LCH_7843.jpg
W kategoriach klas IV – VI rozegrano również 6 spotkań, które zakończyły się poniższymi rezultatami:

Jarząbki – Balice 0 : 2

Raczyce – Gnojno 0 : 2

Gnojno – Jarząbki 4 : 0

Balice – Raczyce 1 : 2

Balice – Gnojno 0 : 5

Jarząbki – Raczyce 0 : 2

 LCH_8294.jpg

 LCH_8500.jpg

 W ostatniej kategorii klas VII – VIII rozegrano jeden mecz pomiędzy młodzieżą z Gnojna i Raczyc zakończony serią rzutów karnych, w których lepsi okazali się mieszkańcy Gnojna.

 LCH_8075.jpg LCH_8556.jpg

 LCH_8088.jpg

LCH_8759.jpg 

W ostatnim meczu, sparingowym zmierzyły się drużyny Grzegorza Piechny, oraz lokalna drużyna w skład której wchodzili:  wójt gminy, radni, przedsiębiorcy, mieszkańcy oraz goście w osobach Artura Brachowicza – komendanta PSP w Busku-Zdroju, Artura Pietrasa – zastępcy komendanta powiatowego policji w Busku-Zdroju, oraz posła na sejm RP Michała Cieślaka, szybko zaopatrzonego przez zgromadzonych w strój sportowy umożliwiający wybiegnięcie na murawę.

 LCH_8862.jpg LCH_8905.jpg
 LCH_9024.jpg LCH_8944_1.jpg
Mecz pokazowy obfitował w sytuacje bramkowe, ich ozdobą był gol Grzegorza Piechny uzyskany z za pola karnego. Nie wątpliwie był to mecz walki, gdzie w statystykach posiadania piłki i zmian zdecydowanie górowała miejscowa reprezentacja, choć wynik nie był już tak korzystny dla gospodarzy. Najważniejszym jednak była sportowa rywalizacja i pokazanie równości piłkarzy na boisku. Młodzież przyglądająca się spotkaniu mogła w praktyce zauważyć zasady fair – play stosowane przez znane w społeczności osoby.

 LCH_9111.jpg LCH_9338.jpg
Przewodniczący Rady Gminy i jednocześnie organizator turnieju – Stanisław Wcisło z zadowoleniem podsumował zawody. Uczestniczyło w nich około 200 osób, co w sumie z kibicującymi nauczycielami, dyrektorami szkół oraz mieszkańcami dawało ponad 300 osób uczestniczących w wydarzeniu. Cieszy fakt praktycznej nauki pracy drużynowej dzieci i młodzieży nad końcowym wynikiem meczów, podawanie ręki zawodnikowi, który upadł na murawę, autentyczna radość z wspólnego sukcesu, czy również wspólne przeżywanie porażki. Nie wątpliwie ta i podobne inicjatywy są potrzebne i wnoszą do życia społeczności same pozytywne aspekty. 

Po każdym bloku meczowym organizatorzy oraz goście wręczali każdemu uczestnikowi pamiątkowe dyplomy, puchary, piłki z autografami. Podziękowano również gościom za ich udział i poświęcony czas który uświetnił wydarzenie.

 LCH_8706.jpg LCH_8750.jpg
 Już za rok X jubileuszowy turniej, Grzegorz Piechna wraz z władzami gminy na czele z wójtem Zbigniewem Janikiem szykują same niespodzianki i już serdecznie zapraszają.

LCH_9787.jpg 

Zdjęć w galerii: 278

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.22.210

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Turniej Piłkarski imienia Grzegorza Piechny w Balicach - zaproszenie

Już w najbliższą sobotę - 21 września br., o godzinie 10:00 rozpocznie się kolejna edycja turnieju piłkarskiego dla dzieci i młodzieży...