Wiadomości - Aktualności

Duży Sukces Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Gnojnie

Dodał: lchodor Data: 2021-03-30 18:02:59 (czytane: 88)

Koordynator Szkolnego Koła Caritas Renata Wdowicz na czele z panią dyrektor Anną Kaczmarek - Pniewską , opiekunami Aldoną Radwańską, księdzem Stanisławem Kostuchom i oczywiście wolontariuszami SKC, przystąpili do konkursu Inicjatywy ekologiczne Szkolnych Kół Caritas Diecezji Kieleckiej w roku 2021.

Wspólnie w ramach pracy zespołu projektowego konkursu , opracowali cele i  założenia, które będą realizować na terenie szkoły i środowiska lokalnego Gminy Gnojno.
Nasz projekt  pod tytułem : „ Segregujesz, bioróżnorodność odbudowujesz….dużo na wiele lat w Gminie Gnojno zyskujesz” , spodobał się komisji konkursowej, co za tym idzie  dostaliśmy dofinansowanie na jego realizację w wysokości 4 000 ,00zł.

Projekt „Ekologia integralna encykliki Laudato si’ w działaniu wspólnot Caritas i społeczności lokalnych”, realizowany przez Caritas Polska, został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Projekt  ten jest odpowiedzią na wezwanie Papieża Franciszka oraz potrzebę budzenia w społeczeństwie  ekologicznej wrażliwości. Promujemy encyklikę Laudato si i mówimy o tym jak przełożyć ją na życie. Realizowany jest na terenie szkoły od 03-  03 – 2021r. do 31. 05. 2021r.

Główne założenia  Naszego projektu to : Popularyzacja  działań ekologicznych i uświadomienie zagrożeń wynikających z degradacji i zanieczyszczania środowiska.  Motywowanie uczniów oraz społeczność gminny do poznawania przyrody zgodnie z ekologicznym stylem życia w sposób aktywny, twórczy, dociekliwy i wytrwały.  uwrażliwienie dzieci, młodzieży na piękno przyrody Naszej Małej Ojczyzny. Zdobycie wiedzy i umiejętności na temat pomysłowego, racjonalnego wykorzystywania materiałów i surowców wtórnych.

Zaplanowane efekty to m. in. :

- wykonanie szeregu plakatów promujących encyklikę Laudato si oraz ekologiczny styl życia,

-  zaprojektowanie  i zbudowanie skwerku przyrodniczego, zakup roślin i krzewów miododajnych oraz ich nasadzane i pielęgnacja,

- zorganizowany zostanie konkurs plastyczny i plastyczno – techniczny : „ Budka lęgowa z recyklingu”.

Zostaną zorganizowane warsztaty plastycznie oraz warsztaty  na temat racjonalnego wykorzystywania materiałów odpadowych, zajęcia te będą realizowane w ramach współpracy międzypokoleniowej z Dziennym Domem Seniora +.

Zamontowane również zostaną ławeczki wykonane z materiałów odpadowych. Przy współpracy z rodzicami naszych wolontariuszy wykonamy własnoręcznie ławeczki z zużytych palet.

Dzięki dofinasowaniu ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Nasz Szkoła  wzbogaci się o skwerek  przyrodniczo-rekreacyjny z którego będą korzystać uczniowie i ich rodzice. Uczniowie poznają faunę i florę naszego lokalnego środowiska oraz zagrożenia wynikające z degradacji środowiska.

Projekt „Ekologia integralna encykliki Laudato si’ w działaniu wspólnot Caritas i społeczności lokalnych”, realizowany przez Caritas Polska, został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za treść artykułu odpowiada wyłącznie Caritas Polska.

LOGO_NFOSiGW_kolor_1.jpg
 LOGO_Caritas_Polska.pngbaner_iw_cover_palmy.jpg 


Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 100.26.179.251

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Kolejne spotkanie w Kancelarii Premiera RP

Wójt gminy Gnojno Zbigniew Janik przekazał dziś świątecznego Zająca wykonanego przez seniorów z Janowic Poduszowskich. Zając, zgodnie...