Wiadomości - Aktualności

Duże pieniądze dla Gminy Gnojno

Dodał: lchodor Data: 2020-12-18 19:49:30 (czytane: 340)

Promesy na realizację zadań dofinansowanych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wręczył samorządowcom minister Michał Cieślak. Czeki na realizację zadań przyczyniających się do rozwoju gmin otrzymało 15 samorządów.

 czeki_19_161258.jpg

Łączna wartość inwestycji, które będą prowadzone na Ponidziu, to 40 mln zł, z czego 20 mln zł stanowi dofinansowanie z rządowego funduszu - informuje minister Michał Cieślak.

- W pierwszej turze programu w ramach tarczy antykryzysowej skierowanej do samorządów z Ponidzia trafiło ponad 25 mln zł. Łączna dotacja z funduszu na rozwój Ponidzia wyniosła 45 mln zł  - podsumowuje minister.

Michał Cieślak podkreśla, że Ponidzie jako region uzdrowiskowy i prozdrowotny będzie oddziaływał na sąsiednie gminy, powiaty wpływając tym samym na rozwój województwa.

Zbigniew Janik – wójt gminy Gnojno otrzymał czek na 3 mln zł. To jak powiedział kwota na niezbędne inwestycje, na które mieszkańcy oczekiwali od wielu lat. - Kwota ta zostanie przeznaczona na rewitalizację Gnojna, która obejmuje zagospodarowanie terenu wokół szkoły podstawowej łącznie z budową boiska, zagospodarowanie terenu wokół kościoła wraz z parkingiem oraz wybudowanie dwóch sal gimnastycznych i ujęcia wody do wykorzystania przez rolników – zaznacza.   

Wójt Rytwian Grzegorz Forkasiewicz otrzymał czek na ponad 1,3 mln zł na rozbudowę i modernizację sieci wodociągowej w gminie. - Budowa zbiornika magazynującego wodę o pojemności 400 metrów sześciennych, połączenie dwóch stacji uzdatniania wody magistralą wodociągową, to wszystko spowoduje, że powinniśmy zapewnić mieszkańcom płynne dostawy wody – zaznacza.

Maciej Gawin – radny sejmiku województwa podkreśla, że mimo trudnego roku, rząd spisał się na piątkę. - Państwo w różnych formach zaopiekowało się samorządami. Otrzymaliście te pieniądze. Dziękuje i gratuluje ministrowi, który mimo trudnego roku wszedł w trudne sprawy i widać efekty jego pracy – dodał.

Dzięki rządowym pieniądzom uda się wesprzeć także, m.in. budowę ośrodka zdrowia w Tuczępach, przebudowę ulicy Przemysłowej w Pińczowie, termomodernizację domu Pomocy Społecznej w Gorysławicach w gminie Wiślica, kompleksową rewitalizację Działoszyc, przebudowę i rozbudowę budynku dawnej świetlicy z przeznaczaniem na mieszkania chronione  w Jędrzejowie, rewitalizację Wodzisławia, poprawę oświetlenia na terenie gminy Bejsce, budowę parkingów przy szkole podstawowej w Skalbmierzu, remont ośrodka zdrowia w Opatowcu oraz Chmielniku.

Żródło: https://m.radio.kielce.pl/pl/wiadomosci/na-ponidziu-tez-zainwestuja-za-rzadowe-pieniadze,119650 , Autor: Marta Gajda.

Zobacz także

Ostrzeżenie meteorologiczne - Oblodzenie

Dodane: 2021-01-26 09:11 - Komentarze  (0)  czytane (1571)

TAGI:


Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.239.242.55

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ostrzeżenie meteorologiczne - Oblodzenie

W dniu 26.01.2021r., wystąpi oblodzenie na drogach i ciągach pieszych, bardzo prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności przy przemieszczaniu...