Wiadomości - Aktualności

Budynek po dawnym posterunku policji w Gnojnie zyska nowe życie

Dodał: lchodor Data: 2021-12-29 11:06:15 (czytane: 685)

W budynku po byłym posterunku policji w Gnojnie powstanie ogólnodostępna świetlica wiejska. Władze gminy ogłoszą niebawem przetarg na gruntowną modernizację obiektu wraz z zagospodarowaniem otoczenia w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.

Teraz budynek jest parterowy o powierzchni ok. 100 m2. Po gruntownej modernizacji powstanie wielofunkcyjny, dwupiętrowy obiekt, który ma stać się centrum życia społecznego i kulturalnego.

Posterunek został wybudowany w latach 50. ubiegłego wieku. W 1990 roku został zlikwidowany. Teraz zmieni swoje oblicze - informuje Zbigniew Janik, wójt gminy Gnojno.

img_20211228_171943_niestandardowy_083703.jpg


- Przez wiele lat stał zaniedbany. Wielokrotnie staraliśmy się o dofinansowanie na jego generalny remont. Niestety bezskutecznie. Teraz można powiedzieć, że nadszedł dobry czas dla tego budynku. Chcemy, aby świetlica stała się miejscem pasji, zainteresowań. Planujemy tam warsztaty hobbystyczne, będą spotkania z ciekawymi ludźmi, ważnymi osobami - dodaje.

Zgodnie z koncepcją, świetlica wiejska będzie znajdować się na drugiej kondygnacji. Będzie stanowić m.in. siedzibę dla zawiązującego się Koła Gospodyń Wiejskich w Gnojnie.

Justyna Gronostaj, założycielka koła podkreśla, że ludzie z utęsknieniem czekają na takie miejsce. Do tej pory różne spotkania organizowane były w prywatnych domach lub w remizie tamtejszej jednostki ochotniczej straży pożarnej.

img-20211228-170132-niestandardowy-083702_1.jpg


- Chcemy zaangażować zarówno młodzież, jak i osoby starsze w życie społeczne gminy. To będzie nasze miejsce, gdzie faktycznie będziemy mogli działać. Jest wiele pań, które mają ukryte talenty. Mam nadzieję, że będziemy je wydobywać na światło dzienne - mówi.

W budynku zostanie utworzona również tzw. lokalna sala tradycji. Będą tam m.in. eksponaty, zdjęcia związane z gminą.

Z kolei na parterze, tak jak dotychczas, będzie funkcjonowała świetlica środowiskowa, którą gmina uruchomiła w listopadzie tego roku. Wokół budynku powstanie także mini siłownia i ławeczki.

Inwestycja ma być gotowa pod koniec przyszłego roku. Na przebudowę gmina Gnojno otrzymała niemal 500 tys. zł. z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich

Szacunkowy koszt inwestycji to ok. 800 tys. zł.

 Data publikacji: 29.12.2021 09:00

Autor: Marta Gajda-Kruk / Kategoria: Wiadomości z regionu Radio Kielce

Komentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.205.176.39

Janusz (2022-01-07 07:35:39)

Pewnie, inwestycje po 800tys a mamy zimę i nawet nie ma komu puścić piaskarki tylko ludzie na własną rękę sobie odśnieżają, parodia gminy. I obietnice wojta z jego śmiesznym usmieszkiem "będzie dobrze zrobi sie". Oby ta kadencja jak najszybciej dobiegła końca i zmienili się ludzie na stanowiskach w gminie bo jak narazie 90% obsady patrzy na własne korzyści. Nie pozdrawiam

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

7 stycznia 2022 r. dniem wolnym od pracy w Urzędzie Gminy w Gnojnie

Dzień 7 stycznia 2022 r. (piątek) został ustalony jako dzień wolny od pracy w Urzędzie Gminy w Gnojnie - w zamian za święto przypadające...