Wiadomości - Aktualności

Aniołkowe Granie w SP Gnojno - galeria zdjęć

Dodał: lchodor Data: 2021-12-22 09:33:37 (czytane: 405)

17 grudnia w murach naszej szkoły rozbrzmiewały kolędy i pastorałki, a to za sprawą finałowego koncertu "Aniołkowe Granie" połączonego z przedstawieniem jasełkowym w wykonaniu naszych uczniów.

Po raz pierwszy nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Aniołkowe Granie", propagującego ideę rodzicielstwa zastępczego. Ta piękna idea miała swój początek w 2004 roku, kiedy to jedno z wrocławskich przedszkoli zapragnęło nieść pomoc dzieciom nie tylko w rodzinach zastępczych, ale także integrować przedszkola, szkoły z placówkami opiekuńczymi w coraz to większej liczbie miast w Polsce. Akcja ma również wymiar edukacyjny, już wśród najmłodszych krzewi chęć pomagania innym i kształtuje wśród nich postawę akceptacji, tolerancji i zrozumienia, a tym samym przeciwdziała wykluczeniu i dyskryminacji dzieci, pozostających w pieczy zastępczej. W ramach akcji koordynatorki projektu (Martyna Kwiecień i Renata Wdowicz) zorganizowały zbiórkę darów dla podopiecznych Domu Dziecka w Pacanowie.

P1050754.JPG


Uroczystość przebiegała w podniosłej atmosferze. Uczniowie klasy III i IV wcielili się w jasełkowe postacie przybliżając nam historię narodzenia Pańskiego. Na scenie zaprezentował się również anielski chór (uczniowie klasy I i V oraz przedszkolaki), który przepiękną oprawą muzyczną, przygotowanymi kolędami i pastorałkami rozpalił w nas magię świąt.

Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, którzy otworzyli swoje serca i zechcieli podzielić się dobrem! Dzięki Państwa hojności i ofiarności udało nam się przygotować prezenty dla podopiecznych Domu Dziecka w Pacanowie! Żywimy nadzieję, że dzięki naszym staraniom „Aniołkowe Granie” stanie się cykliczną imprezą, promującą tolerancję, równość, szacunek i bezinteresowną pomoc.
Uroczystość przygotowali: Elżbieta Ciechanowska, Małgorzata Poniewierka, ks. Stanisław Kostucha, Renata Wdowicz, Martyna Kwiecień.

Zdjęć w galerii: 25

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.205.176.39

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Życzenia świąteczne dla Urzędu

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Balicach wraz z panią Dyrektor złożyli lokalnym władzom życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia...